Wymiana oleju silnikowego w Diamond Gloss Wrocław

Wymiana oleju silnikowego to jedna z najważniejszych czynności jakich powinno się pilnować podczas eksploatacji i użytkowania samochodu. Zaniechanie tej czynności może mieć druzgocące skutki, które dobiją Twój portfel i Twoje oszczędności. Przekona się o tym każda osoba, która kompletnie nie dba o odpowiedni poziom oleju silnikowego w serduchu swojego auta, które będzie wymagało generalnego remontu – koszty potrafią być horrendalne.

Wymiana oleju w naszej wulkanizacji to czynność w swej istocie wręcz banalna, jednak należy pamiętać o tym, że olej silnikowy musi zostać zutylizowany w odpowiedni sposób, dlatego wszelkie wymiany na swój rozrachunek mogą skończyć się potężną karą. Nie ma co ryzykować, zwłaszcza, że koszty takiej usługi są naprawdę śmiesznie małe.
Pamiętaj, że wymianie oleju silnikowego zawsze towarzyszy wymiana filtra oleju!

Co ile zmieniać olej?

Olej zmieniamy najlepiej co sezon lub 10.000 kilometrów pamiętając jednocześnie o sukcesywnym i cyklicznym monitorowaniu poziomu oleju. Są to naprawdę niewielkie koszty eksploatacyjne i co roku warto wydać te 250 zł na wymianę płynu, zamiast 25 000 zł na remont silnika.

Jaki olej do silnika?

Odpowiedź jest bardzo prosta – odpowiedni. A co znaczy odpowiedni? Taki, który jest zalecany do konkretnej jednostki silnikowej. Oleju nie możemy nabywać w ciemno łapiąc z półki na stacji benzynowej pierwszy z brzegu, który wpadnie w nasze ręce. Oleje silnikowe posiadają różne klasy lepkości i temperatur. Olej silnikowy należy wybierać również pod kątem jednostki diesla i silnika benzynowego.

Kolejna kwestia! Uważamy na oleje silnikowe dostępne na portalach aukcyjnych gdyż te bywają bardzo często podrabiane o czym możecie dowiedzieć się przeglądając filmy na Youtube czy wątki na rozmaitych forach internetowych. Olej silnikowy kupujemy wyłącznie od oficjalnych dystrybutorów.

I jeszcze jedna uwaga. Niektóre oleje silnikowe, które zalecają producenci, choć wyda się to niesłychane, nie zawsze są odpowiednimi. Warto więc dopytać profesjonalistów, którzy zalecą odpowiedni i sprawdzony olej silnikowy. Co ważne, cena ma znaczenie. Droższe oleje silnikowe są naprawdę lepsze i działają skuteczniej zapewniając wyższy poziom ochrony każdego silnika.

Co ile wymieniać olej?

Co ile wymieniać olej?

Wymieniaj olej co 10.000 km lub co sezon, jeżeli chcesz dbać o silnik nie narażając go na uszkodzenia i nadmierną eksploatację.

Wymiana oleju

Wymiana oleju

Oleju silnikowego nigdy nie wymieniaj sam tylko w odpowiednich miejscach chociażby takich jak nasza wulkanizacja.

Jaki olej silnikowy wybrać?

Jaki olej silnikowy wybrać?

Jeśli masz wątpliwości, zapytaj profesjonalistów, ponieważ nieodpowiedni wybór oleju silnikowego bywa tragiczny w skutkach.

Odezwij się do nas!

Jeżeli chcesz wymienić olej silnikowy i filtr oleju, zgłoś się do nas na wizytę.

Zapytaj o usługę