Polerowanie lakieru, polerowanie reflektorów i car detailing - czy warto?

To pytanie zadaje sobie każdy miłośnik motoryzacji, a jednocześnie właściciel swojego ukochanego auta, którego lakier zazwyczaj naprawdę potrzebuje pomocy. Może mało kto wie, ale polerowanie lakieru, detailing zewnętrzny i kosmetyka karoserii samochodu może naprawdę zdziałać cuda i wcale nie musi zabić Twojego portfela.

Niektóre rysy czy hologramy na lakierze Twojego auta być może wcale nie wymagają dużych pieniędzy i pracy by się ich pozbyć. Jednak o tym dowiesz się dopiero na miejscu odwiedzając nasze studio car detailngu. Orientacyjne koszty możesz uzyskać również wysyłając nam zdjęcie ukazujące obecny stan powierzchni lakieru, jednak nic nie zastąpi wizyty u nas i bacznego oka naszych detailer’ów.

Korekta lakieru i usuwanie rys czy hologramów może tak diametralnie odmienić Twój samochód, że nie poznasz go przy odbiorze z naszych rąk. Polerka lakieru nie tylko wydobywa dawny blask samochody, ale odmładza go i nadaje klasy i szyku na ulicach. I w tym kontekście może pojawić się pytanie: czy polerka samochodowa i detailing ma sens? Naszym zdaniem, polerowanie samochodu to doskonała inwestycja w wygląd i wartość samochodu, ale nim do tego dojdzie warto poznać podstawowe błędy za które cierpi lakier na Twoim samochodzie.

Zmatowiony i szorstki lakier, rysy, hologramy – jak dbać o lakier auta?

Zmęczony lakier nie bierze się znikąd i tu musimy dokonać pewnego rachunku i wewnętrznej spowiedzi przed samym sobą – dlaczego lakier mojego samochodu jest w złym stanie? Skąd pojawiły się rysy, dlaczego jest wyblakły i szorstki, skąd pojawiły się hologramy, a reflektory są jakieś takie bez blasku? Tłumaczymy.

Jeżeli Twoje auto zostało nabyte na rynku wtórnym, a Ty po prostu musisz o nie zadbać za czyjeś błędy automatycznie jesteś osobą zwolnioną ze wszelkich podejrzeń. Jednak jeśli lakier Twojego samochodu nosi nadzwyczajne ślady użytkowania auta powstałe za Twojej kadencji, prawdopodobnie jest to w dużej mierze Twoja wina. Podstawowe błędy użytkowników aut są zazwyczaj bardzo podobne i śmiało może je zamknąć w pewnych sztywnych kanonach. Do najczęstszych należą.

Myjnie automatyczne
O zgrozo! Jeden z fundamentalnych błędów użytkowników wszystkich aut. Popularne „szczotki” to najkrótsza droga do degradacji lakieru, wycierania jego powłoki ochronnej i powstawania rys. Unikajcie tego jak ognia!

Myjnie samoobsługowe i żrąca chemia
Podjeżdżając na myjnie bezobsługową pewnie nie raz zdarzyło Ci się złapać za szczotkę do felg i „przelecieć” nią po lakierze usiłując zmyć brud? Dokładnie ten sam, który składa się z drobnych kamyczków i drobinek piasku. A te znajdują się w szczotce, którą poprzedni Klient użył do felg. Mało tego, używana tu chemia może bardzo szkodzić na lakier i reflektory. Więcej chyba nie musimy pisać…

Myjnie ręczne
Absolutnie nie zamierzamy dyskredytować naszej branży i konkurencji, ale takie są fakty. Niektóre myjnie, szczególnie te mniej renomowane i ulokowane na parkingach czy przy centrach handlowych nie należą do profesjonalnych myjni ręcznych. Pewnie nie raz umyli Twoje auto tą samą gąbką i wodą po poprzednikach, nie użyli aktywnej piany i nie dokonali przedwstępnego bezinwazyjnego opłukiwania zanim przeszli do czynów?

Twoje błędy
Dbasz o auto na swój rachunek. Myjesz je gąbką z centrum handlowego, a później wycierasz na sucho pierwszą z brzegu szmatką, która leżała w bagażniku wraz z drobinami piachu, który dostał się tam z torby treningowej, którą wrzucasz tam po każdym treningu. Czy wiesz, że i tu popełniasz błędy?

Tak naprawdę mycie auta, które nie szkodzi lakierowi to prawdziwa sztuka, wymagająca doświadczenia, pasji, ale i odpowiedniego sprzętu i kosmetyków samochodowych. Oczywiście, sprawa wygląda nieco inaczej gdy masz położoną na aucie ceramikę, kwarc czy polimer – ale większość osób nie dba o ochronę lakieru. A o tym, że trzymasz auto na słońcu przy placu zabaw, a w centrum handlowym zawsze stajesz najbliżej wejścia też nie wspominamy. Kochając auto, należy o nie dbać jak o własne dziecko. A jak wspomnieliśmy, zawczasu lakier można zawczasu odpowiednio zabezpieczyć ceramiką, kwarcem czy polimerem.

Polerka samochodowa, car detailing i trójetapowe usuwanie rys z lakieru

Polerowanie i korekty w Diamond Gloss, profesjonalnym studio car detailingu to doskonała inwestycja w ponowny blask Twojego samochodu. Pewnie wyobrażasz sobie swój ukochany samochód, który lśni podczas letniego zachodu słońca dając Ci powód do dumy. Ręczymy, że możemy spełnić to marzenie, a Ty jedyne co musisz zrobić to zaufać naszej ekipie. Gwarantujemy, że zrobimy wszystko, aby wykonać naszą usługę profesjonalnie zgodnie z Twoimi oczekiwaniami oraz tak – aby korekta lakieru była dla Ciebie jak najtańsza. A jak to możliwe?

W naszym studio detailingu oferujemy trzy etapy korekty lakieru. Co to oznacza?
1. Metoda OneStep: usuwa około 50 – 60% rys i zarysowań
2. Metoda DoubleStep: usuwa około 60 – 80% rys i zarysowań
3. Metoda TripleStep: usuwa powyżej 90% rys i zarysowań

Każda z wymienionych metod dokonuje niemałej rewolucji i nadaje blasku karoserii. Ty zadecydujesz na jakim etapie mamy zakończyć nasze prace przy lakierze mając możliwość wglądu w obecne efekty i decydować o tym co robimy dalej!

Dodamy, że korzystamy z profesjonalnych maszyn orbitalnych, dual action i rotacyjnych dzięki czemu niwelujemy wszystkie rodzaje rys i hologramów. A do tych zadań sięgamy wyłącznie po klasowy sprzęt od takich producentów jak Rupes, Flex i Makita

Usuwanie rys i korekta lakieru

Usuwanie rys i korekta lakieru

Usuwanie rys w studio detailingu Diamond Gloss to aż trzy etapy korekty lakieru, a Ty decydujesz jaki poziom wybrać!

Car detailing

Car detailing

Zewnętrzny car detailing w naszym studio to doskonała propozycja na odnowę i korekty lakieru w Twoim aucie.

Polerowanie reflektorów

Polerowanie reflektorów

Polerka lakieru to nie wszystko. Polerowanie reflektorów to doskonała opcja na zwiększenie widoczności i bezpieczeństwa.

Usuwanie wgnieceń

Usuwanie wgnieceń

Usuwanie wgnieceń na karoserii auta to skuteczny sposób na pozbycie się parkingowych wgniotek, które pojawiły się na Twoim aucie.

Odezwij się do nas!

Jeśli lakier Twojego samochodu wymaga korekty koniecznie skontaktuj się z nami i zapytaj co możemy zaoferować dla Ciebie i Twojego auta. Czekamy na Ciebie!

Zapytaj o usługę