Sprzedaż opon

Opony to jedyny element mający bezpośredni wpływ na przyczepność Twojego samochodu do nawierzchni po której się w danym momencie poruszasz. Niezależnie od tego czy pokonujesz trasę po nagrzanym od słońca bądź zmrożonym przez ujemną temperaturę asfalcie, piasku czy innym rodzaju nawierzchni – bezpieczeństwo i trakcja to najważniejsza kwestia podczas prowadzenia pojazdu.

O tym jak ważne jest dobrze dobrane ogumienie przekonasz się, kiedy niespodziewanie przed Twoją zmianą opon z zimowych na letnie, spadnie śnieg lub na jezdni pojawi się wyjątkowo niebezpieczny lód. Mając problemy z przyczepnością za którą odpowiedzialne są jedynie opony, Twoja podróż nie przebiegnie ani bezpiecznie, ani spokojnie.
By oszczędzić sobie stresu pamiętaj, aby prawidłowo korzystać z sezonowości opon. Zimą nie poruszaj się na letnich, latem – na zimowych. Oszczędzisz sobie dzięki temu nerwów i z pewnością nie przekonasz się co w praktyce oznacza słynne powiedzenie – „zima zaskoczyła kierowców”.

Możesz także skorzystać z ogumienia całorocznego, jednak w tym wypadku trzeba zachować ostrożność. Ogumienie tego typu może nie sprawdzić się przy szczególnie intensywnych upałach lub mocnych przymrozkach i obfitych opadach śniegu.

Każdy z wymienionych powyżej rodzajów ogumienia zakupisz w naszym centrum Diamond Gloss. W naszej ofercie znajdziesz letnie i zimowe opony używane oraz opony nowe.

Kiedy wymienić opony zimowe, a kiedy opony letnie?

Opony letnie i opony zimowe funkcjonują odpowiednio tylko wtedy, gdy spełnione są określone warunki. Jedne i drugie mają całkowicie odmienną charakterystykę, a to ma bezpośredni wpływ na przyczepność pojazdu do nawierzchni. Opony zimowe zbudowane są z mieszanki miękkiej gumy. Oznacza to, że latem szybciej będą ścierały się, oraz nie będą spełniały swojej funkcji. Opony letnie natomiast produkowane są z mieszanki twardej. To powód dla którego zimą twardnieją jak skała, a my ślizgamy się i tracimy kontrolę nad pojazdem.

Również bieżnik opony odgrywa znaczącą rolę. W przypadku opon zimowych bieżnik jest przystosowany do szybkiego i skutecznego odprowadzania na zewnątrz błota oraz śniegu. Opony letnie natomiast mają za zadanie jak największą powierzchnią przylegać do podłoża, a ich nacięcia są przystosowane do sprawnego odprowadzania wody.

Różnice różnicami, ale kiedy faktycznie powinno wymienić się opony zimowe na letnie i odwrotnie? Otóż warto wiedzieć, że opony zaprojektowane są względem temperatury. Dla przykładu – jeżeli temperatura wzrasta, bądź spada poniżej 7 stopni Celsjusza, wówczas opony sezonowe tracą swoje właściwości.

Opony zimowe

Opony zimowe

W naszej ofercie znajdziesz opony zimowe w popularnych rozmiarach od 15 do 24 cali. Posiadamy opony zimowe producentów takich jak: Pirelli, Continental, Fulda, Hankook, Bridgestone, Yokohama i wiele, wiele innych.

Opony letnie

Opony letnie

Nasza oferta ogumienia obejmuje opony letnie różnej klasy – od światowych, znanych producentów po te z niższej półki cenowej. Odwiedź nas i sprawdź jakie marki opon jesteśmy w stanie zaproponować do Twojego rozmiaru kół.

Opony wielosezonowe

Opony wielosezonowe

Jeżeli poszukujesz opon wielosezonowych do swojego samochodu – odwiedź Diamond Gloss. Posiadamy w ofercie opony wielosezonowe od wielu producentów, a dostępność wielu rozmiarów sprawi, że znajdziesz to, czego szukasz.

Odezwij się do nas!

Jeżeli szukasz opon nowych lub używanych, na zimę czy lato – odezwij się do nas, a przedstawimy Ci nasze możliwości dobierając odpowiedni produkt dla Twojego samochodu.

Zapytaj o usługę